PAPILOCARE vaginálny gél na papilomavirus hpv 7x5 ml
Vaginálny gél na obnovu epitelu transformačnej zóny krčka maternice, na prevenciu a adjuvantnú liečbu lézii spôsobených HPV - ľudský papilomavírus.
Zobraziť viacPAPILOCARE vaginálny gél na papilomavirus hpv 7x5 ml
20,60 €
PAPILOCARE vaginálny gél HPV papilomavírus
Obsah PAPILOCARE vaginálny gél HPV:
7 x 5 ml
Charakteristika PAPILOCARE vaginálny gél HPV:
Vaginálny gél na obnovu epitelu transformačnej zóny krčka maternice, na prevenciu a adjuvantnú liečbu lézií spôsobených HPV (ľudský papilomavírus).
Prípravok Papilocare vaginálny gél HPV vhodný na:
- kontrolu a obnovu epitelu transformačnej zóny krčka maternice, na prevenciu rizika lézií spôsobených HPV (LSIL)
- adjuvantnú liečbu intraepiteliálnych lézií spôsobených HPV
- ošetrenie a hojenie lézií epitelu sliznice krčka maternice
- liečbu suchej sliznice vaginálnej časti krčka maternice
- dosiahnutie opätovnej rovnováhy vaginálnej mikroflóry
- zlepšenie vaginálneho zdravia
- vytvorenie podmienok pre rýchle vyliečenie lézií pri výskyte zápalu a svrbenia
Papilocare gél určený pre:
- HPV pozitívne pacientky bez lézií, tzn. za účelom prevencie
- HPV pozitívne pacientky s LSIL či ASC-US cytologickým nálezom
Čo je to HPV?
HPV - ľudský papilomavírus. Najčastejšie prenosná choroba sexuálnym stykom. Okrem prenosu pri pohlavnom styku, nie je vylúčený aj prenos kontaminovaným predmetom ako uterák a podpobne.
Ľudským papilomavírusom sa darí na teplom a vlhkom mieste. U ľudí napádajú pokožku či sliznicu a to najmä v oblasti prechodu jedného typu epitelu na druhý.
Typy HPV
Je známych mnoho typov HPV a sú označené číselne, podľa doby ich objavenia. Delia sa na menej rizikové a vysoko rizikové. Vysoko rizikové typy HPV majú potenciál spôsobiť až rakovinu postihnutého tkaniva. Medzi vysoko rizikové typy HPV patria typy 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 a 68. Za najvýznamnejšie sú v tohto hľadiska považované HPV 16 a 18.
Priebeh infekcie HPV
Infekcia HPV prebieha spočiatku bez akýchkoľvek príznakov. Vírusy, čo sú vnútrobunkové parazity, sa ponoria do hostiteľskej bunky a začnú ju používať k svojmu rozmnožovaniu. Tieto napadnuté bunky sa časom menia, čo sa dá preukázať pri ich vyšetrení pod mikroskopom. Pokiaľ nakazený človek situáciu nerieši, môže sa stav buniek stále zhoršovať, až môžu vzniknúť nádorové zmeny (pri infekcii vysoko rizikovými typmi HPV), ktoré priamo ohrozujú človeka na živote.
Ako sa brániť proti infekcii HPV?
Pred začiatkom pohlavného života je vhodné nechať dievčatá a chlapcov očkovať proti HPV. Na trhu existuje niekoľko vakcín, ktoré sa líšia v tom, na aké typy HPV pôsobia. V priebehu dospelosti je neoddeliteľnou súčasťou prevencie u žien každoročná návšteva a vyšetrenie u gynekológa. Gynekológ jednak odoberie ster na cytologické vyšetrenie (vyšetrenie buniek pod mikroskopom), jednak dôkladne prehliadne krčok maternice, či na ňom nie sú nejaké zmeny. Na vyžiadanie sa dá vykonať aj špeciálny test, ktorý zistí, či je žena nakazená HPV a akým typom (tento test si platí pacientka sama).
Použitie Papilocare vaginálny gél HPV:
Vsuňte kanylu s jednorazovou dávkou do vaginálnej oblasti, najlepšie pred spaním. Stlačte obal, vyprázdnite jeho obsah a opatrne ho vyberte. Nevyplachujte. Liečbu záhájte po ukončení menštruácie a to prvý mesiac liečby každodenne po dobu 21 po sebe nasledujúcich dní, potom vysaďte na 7 dní.
Nasledujúcich päť mesiacov (tzn. Od 2. do 6. mesiaca liečby) pokračujte v aplikácii obdeň (opäť vždy vysaďte v dobe menzes na 7 dní).