Napíšte, čo hľadáte

Detské príkrmy - strana 13 z 16

Zavedenie príkrmov do stravy bábätka👶predstavuje v jeho a v živote rodičov zásadný časový úsek - začínajú sa budovať správne stravovacie návyky, podporujeme zdravý rast našich najmenších, ovpliňuje imunitu a jeho celkový vývoj. Čas na prvé príkrmy prichádza približne v ukončenom 6 mesiaci života u výlučne kojeného bábätka. Následne by malo kojenie pokračovať s postupným zavádzaním prvých príkrmov. U nekojených bábätiek začíname podávať prvé potraviny po ukončení 4 mesiaca života. Komplementárna (doplnková) výživa by mala byť zavedená v období, keď už materské mliečko alebo náhradná dojčenská výživa plne nepokryje zvyšujúce sa nutričné potreby Vášho dieťatka a dovoľuje to jeho vývojová zrelosť. Predsa, každá mamička a otecko si pozná svoje bäbatko najlepšie ☺️ .

Zavádzanie konkrétnych druhov potravín závisí od rôznych zvykov a skúseností. Napr. na začiatku sa odporúča začať zeleninou 🥕 a neskôr pokračovať ovocím 🍎, kvalitným mäsom, obilninami a obilninovými kašami. Ovocie a zelenina sú významným zdrojom vitamínov, minerálnych látok a vlákniny a sú dôležité pre chuť. Však pre dostatočný prísun železa netreba zabúdať ani na mäso, vajce či strukoviny. Ideálne je začať zeleninovým príkrmom z jedného druhu zeleniny a podávať ho na obed, zo začiatku vo forme predkrmu, neskôr ako samostatný chod. Postupne sa rozhliadnuť po rôznych druhoch zeleniny a v priebehu 2-3 týždňov prejsť na mäsovo-zeleninový príkrm.

Pre rodičov, ktorí chcú čas strávený varením venovať svojmu bábätku, môžu využiť našu bohatú ponuku hotových príkrmov 🥣. V našej ponuke nájdete široký výber príkrmov, ktoré sú vyrábané z prísne kontrolovaných surovín, bez umelých prísad, konzervačných látok, pridaného cukru či soli, často zo 100% BIO surovín.

Veľmi obľúbenou formou sa stali príkrmy balené vo forme kapsičky. Je to ideálna voľba hlavne počas uponáhľaných dní, cestovaní a pre zatraktívnenie desiaty v školských laviciach a na výletoch. Pre detičky sú príjemným spestrením jedálneho lístka a sú pre nich určitou formou zábavy. Rodičia zase ocenia ich ľahkosť, praktickosť a hlavne jednoduché prenášanie.

Komplementárna výživa

Každý rodič chce pre svoje dieťaťatko len to najlepšie, preto by jeho výživa mala byť bohatá na živiny, bez prebytočnej energie, nasýtených a trans-tukov, voľných cukrov alebo soli. Preto by ich strava mala byť:

Rozmanitá: dieťatko vystaviť pestrej škále potravín, rôznych chutí a textúram. Vďaka tomu mu zabezpečíme jeho potrebu makroživín (napr. bielkoviny), mikroživín - vitamínov a minerálnych látok (železo, zinok, vápnik). Rôznorodosť zaistia jedlá z rôznych skupín potravín - obilniny, strukoviny, mäso, vajce, ovocie a zelenina.

Bohatá na živiny: kojené detičky a batoľatá majú obmedzenú kapacitu žalúdka, a preto je dôležité im zabezpečiť aj v malej porcii stravu bohatú na živiny. Medzi takéto potraviny patria napr. potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, vajcia). Rovnako dôležité sú aj tuky a ich kvalita (ryby, orechy, rôzne semienka).

Citlivý a zodpovedný prístup k závadzaniu nových chutí do jedálnička detičiek buduje i pozitívny vzťah medzi rodičom a dieťatkom a je dôležitý pre to, aby sa naučili mať radi zdravé jedlo bez tlaku svojho okolia. Získané správne stravovacie návyky hneď na začiatku znižuje riziko odmietania stravy vo vyššom veku.

Preto Vám s tým radi pomôžeme bohatým výberom tých správnych príkrmov. Stačí nahliadnuť a vybrať to najlepšie pre Vášho drobca 😉 .

Filter
Filtrovať podľa ceny
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 366 produktov

Filter