Napíšte, čo hľadáte

Lieky proti opuchom nôh, zápalom a kŕčovým žilám - strana 3 z 4

Zápal žíl a opuch nôh sú pomerne časté zdravotné problémy, ktoré vás môžu postihnúť prakticky kedykoľvek. Čo spôsobuje opuch nôh a zápal žíl a ako tieto ťažkosti riešiť?

Opuch nôh

Bežne dochádza k opuchom nôh z dôvodu preťaženia, či nosenia nesprávnej obuvi. Opuch nôh však môže znamenať aj vážnejšie zdravotné ťažkosti. Aké má opuch nôh príčiny? Tu sú najčastejšie dôvody, prečo nohy opúchajú:

  1. Opuch nôh pri zadržiavaní vody. Ak ste počas dňa prijali nadmerné množstvo soli, môže dôjsť k zavodneniu v oblasti končatín. Zavodnenie však môžu spôsobiť aj problémy s obličkami.
  2. Opuch nôh v tehotenstve a opuch nôh po pôrode. Tento stav pretrváva u niektorých žien počas celého tehotenstva a istý čas aj po pôrode. Zväčša však sám odznie. Ak by ho sprevádzalo búšenie srdca, malátnosť, či problémy s močením, obráťte sa na lekára.
  3. Kŕčové žily, srdce a opuch nôh. K opuchom nôh môžu viesť aj ťažkosti so srdcom ako perikarditída, ale aj trombóza hlbokých žíl.
  4. Opuch nôh po alkohole. Nadbytok alkoholu spôsobuje poškodenia pečene. Tie môžu viesť k hromadeniu tekutiny a opuchu nôh.
  5. Opuch nôh pri rakovine. Pri liečbe rakoviny niekedy dochádza k tzv. lymfedému - ochoreniu, pri ktorom je narušená činnosť lymfatického obehu. To vedie k hromadeniu lymfatickej tekutiny v dolných končatinách a k opuchu.
  6. Opuch nôh u starých ľudí. Dôvodom je žilová nedostatočnosť, kedy žily nedokážu odvádzať krv späť k srdcu.

Ako liečiť opuch nôh?

V prípade, že ide o bežný opuch, ktorý je mäkký, bez zafarbenia kože a postupne odznieva, liečba spočíva v aplikácii krémov, mastí a gélov na opuch nôh. Lokálne je vhodné aplikovať aj náplasti. Tie zmiernia zápal a opuch. Riešením proti bolesti a opuchu sú protizápalové liečivá. Ak je však bolesť výrazná, miesto opuchu mení farbu a je horúce, mali by ste kontaktovať lekára.

Kŕčové žily a zápal žíl

S opuchom nôh môžu súvisieť aj kŕčové žily alebo zápal žíl na nohe. Najčastejšie bývajú zápalom žíl postihnuté práve dolné končatiny. Ohrození sú starší ľudia, ľudia, ktorí majú sedavý spôsob života, prípadne sú pripútaní na lôžko. Rozlišujeme dva typy zápalu žíl:

  1. Zápal povrchových žíl – začervenanie a zdurenie podkožia pozdĺž povrchovej žily
  2. Zápal hlbokých žíl – sprevádza ho opuch končatín, sčervenanie a bolestivosť nohy. Zápal hlbokých žíl môže byť nebezpečný zdravotný problém a viesť až k pľúcnej embólii.

Zápal žíl - liečba

Je bežne dostupná na zápal žíl na nohe liečba? Áno, produkty na kŕčové žily a zápal žíl si môžete zaobstarať aj bez lekárskeho predpisu. Existuje niekoľko možností liečby, a to lieky na kŕčové žily, napríklad výživový doplnok Herbalgin chronic na zápal, ďalej krém na kŕčové žily, napr. Heparoid, gél alebo masť na kŕčové žily, napr. Lioton, či obklady na zápal žíl.

Ak chcete užívať na zápal žíl lieky alebo výživové doplnky, voľte napríklad Devenal, ktorý zvyšuje napätie žilovej steny a odolnosť krvných kapilár alebo tablety Detralex, ktoré liečia ťažké, boľavé a opuchnuté nohy.

Kŕčové žily – dá sa ich zbaviť?

 

Filter
Kolekcie
Filtrovať podľa ceny
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 84 produktov

Filter